Waarom langer wachten met Google Adwords?

Maandag 13 juli 2009

Hoewel radio- en indoorreclame in 2009 procentueel de grootste groei laten zien, groeit het reclamebudget voor internet in absolute aantallen het hardst. Van elke besteedde reclame-euro gaat 33 cent naar internet, een stijging van 17% ten opzichte van vorig jaar. Bij bedrijven met minder dan 10 werknemers is internet al het belangrijkste medium. Vooral print heeft veel moeten inleveren.

Bij 42% van de ondernemers is het totale budget dit jaar gekrompen, met als belangrijkste reden de financiële crisis. Juist nu lijkt de effectiviteit van het reclamebeleid nog belangrijker te zijn voor het MKB dan voorheen. Ruim 60% van de bedrijven is van plan om meer ‘transactiegericht’ reclame te gaan maken. Men wil weten wat men terugkrijgt voor elke geïnvesteerde euro.

Vindbaarheid in zoekmachine ‘essentieel’

Praktisch alle bedrijven in het MKB dichten hun website op zijn minst een ‘belangrijke’ rol toe in hun reclamebeleid. Voor ruim 70% is de vindbaarheid van de website in de zoekmachines heel belangrijk of zelfs essentieel.

Hoewel de belangen van de eigen website steeds groter worden binnen het MKB, maakt een groot gedeelte vooralsnog geen gebruik van zoekmachine marketing. Het adverteren via de zoekmachines met bijvoorbeeld Google AdWords wordt door 69% van de bedrijven nog niet toegepast. Ook optimaliseren veel bedrijven hun website nog niet voor zoekmachines, zodat ze veelal niet vindbaar zijn.

Het blijkt dat de kosten en de mogelijkheden van zoekmachine marketing voor veel bedrijven nog niet bekend zijn. Dat vormt dan ook het belangrijkste struikelblok voor het MKB om deze reclamevorm nog massaler in te gaan zetten. Aan de interesse ligt het in elk geval niet; respectievelijk 68% en 81% geeft aan in de toekomst gebruik te willen gaan maken van zoekmachine adverteren en zoekmachine optimalisatie.

Waarom zou u nog langer wachten?

BEL: 0318-554385

 Waarom langer wachten met Google Adwords?

Nieuwsbrief

Meld u aan en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen en ontvang regelmatig tips over internet marketing, social media en meer.

hoe drinkt u uw koffie?

Koffieboon Sluiten X

tijdens onze afspraak over uw internet marketing

wat bespreken we?

uw gegevens

waar spreken we af?

Sommige afspraken gaan beter met volle maag of tijdens een potje golf. Dat kan uiteraard ook!